KONST / Litografier / Färglitografi 13342229
nr 1334 2229
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 28/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:23:12
26/6 12:38:24
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt